Dámské a pánské mikiny pro jaro 2013

Dámské a pánské mikiny pro jaro 2013

11. března 2013, mikiny jaro, pánské mikiny, dámské mikiny, originální mikiny, trendy mikiny, mikiny Zara

Sponzorované odkazy

Mikiny byly poměrně dlouho považovány za ryze sportovní kousek oblečení. S radostí je oblékáme na procházky se psem nebo víkendové aktivity. Potřeba získat větší pohodlí a pochopitelně také tvorba nových trendů zachycuje mikiny ve zcela jiném světle. Sezóna 2013 otvírá pánským i dámským mikinám novou cestu v módním světě a zpestřuje naše všední šatníky.

Mikina a nebo kýč?

Někteří možná v obchodech s módou nevěřícně kroutí hlavou a marně hledají „nositelnou“ mikinu. Tedy mikinu bez střihové asymetrie, bez výrazných motivů a na jednoduché zapínání. Je pravda, že módní návrháři jsou ke konzervativnějším jedincům tuto sezónu poměrně nemilosrdní. Mikinám se dostává nevídaný prostor a mění se často v zajímavé umělecké pojetí módy. Zkracují se rukávy, kombinují materiály, v lookbooku jsou mikiny běžně nafoceny v kombinaci boyfriendových džínů a bot na podpatku. Jednoduše řečeno móda je v roce 2013 opět velmi hravá a otevřená všem nápadům. Je zajímavé pozorovat, jak se módní trendy odrazily i na poli primárně sportovnějšího typu oblečení.

Mne zaujala (také na živo) mikina značky Zara, která je vytvořena v kombinaci s výšivkou či krajkou. Vyhlédla jsem si ji v zahraničním obchodě a zde u nás jsem napjatě očekávala její nástup na módní pulty. Nebyla jsem zklamána a dnes si pohrávám nejčastěji s kombinací jeanových šortek, výrazných punčocháčů a vysokých kotníčkových bot.

Ostatně kolekce Zara jaro 2013 perfektně ukazuje jednotlivé typy mikin od zcela jednoduchých po opravdové módní trendy. K nim patří na příklad trend žluté barvy, který zrovna u mikiny není úplně typický. Vychutnat si ho mohou i ženy i muži.

Ani mikiny se nevyhnou velkému hitu – must-have – proužkům.

Zajímavé střihy, zapínání na knoflíky, opraný vzhled nebo záměrně zkrácené rukávy… užijte si svobodu módy, provokujte, těšte se z originality. Mikiny pro jaro 2013 už jsou tu a rozhodně stojí za pozornost.

Sportovní mikiny nejčastěji vyhledáváme u značek Puma, Nike a adidas, kde je široký výběr střihů a materiálů. Navíc zejména značka adidas se snaží splňovat vysoké nároky módnío světa a vytvářet tak mikiny nejen na sport, ale také pro všední den.

Jaro 2013 miluje pastelové barvy, vyzkoušejte mikinu v lososové, pistáciové nebo světlé malinové barvě.

Zdroj: www.zara.com, www.queens.cz, www.ikonikstore.com, thinkstock

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení a pánské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu