Jil Sander - jednoduchá elegance všude, kam se podíváte

Jil Sander - jednoduchá elegance všude, kam se podíváte

6. října 2010, Jil Sander, dámská kolekce podzim/zima 2010, pánská kolekce podzim/zima 2010, módní doplňky, sluneční brýle, ručně vyráběná obuv, sluneční brýle, kosmetické produkty, vůně Jil Sander

Sponzorované odkazy

Jil Sander je německou módní společností, která zaznamenává úspěch nejen v oblasti módy, ale i v oblasti kosmetiky. Společnost je pojmenovaná po její zakladatelce Jil Sander, textilní inženýrce narozené v roce 1948 v Hamburku. Proto si o ní v dnešním článku povíme víc. Zaměříme se nejen na její historii, ale podíváme se i na současnou módní kolekci pro podzim/zimu 2010. Nezapomeneme ani na módní doplňky a představíme si i její kosmetické produkty, hlavně v podobě parfémů. A to vše tentokrát nejen v dámském podání, ale taktéž v pánském.


Společnost je pojmenovaná po její zakladatelce Jil Sander, textilní inženýrce narozené v roce 1948 v Hamburku. První dámská kolekci Jil Sander byla představena v roce 1973. Tato kolekce obsahovala dámské kalhotové kostýmky, elegantní modely triček a kabátky určené pro byznys ženy nové generace. V roce 1978 byla založena společnost Jil Sander GmbH, a to v Hamburku. O rok později byla společností zahájena i její kosmetická řada. V tom samém roce byly uvedeny na trhu vůně Pure Women a Pure Men, což byly zároveň první vůně Jil Sander.

První flagship store Jil Sander byl otevřen v roce 1993, a to přímo ve městě módy, v Paříži na 52. Avenue Montaigne. Otevření tohoto butiku bylo velkým milníkem v historii této značky. Rok 1994 dal za vznik Jil Sander Itaie S.p.A. v Miláně. V Miláně byl zároveň otevřen i první showroom této značky. O rok později byl založen Jil Sander America, Inc. v americkém velkoměstě, tentokrát v New Yorku. Pánská kolekce měla premiéru v roce1997, opět v Miláně. O dva roky později, v roce 1999 byl flagship store otevřen v japonském Tokyu.
V roce 2005 se kreativním ředitelem značky stal Red Simons. Jeho první pánská i dámská kolekce pro podzim a zimu 2006 zaznamenala obrovský úspěch, i co se týče historického hlediska. I dnešní kolekce Jil Sander jsou stále úspěšné, výjimečné a neztrácejí na elegantním důvtipu jak u dámských, tak u pánských modelů oblečení. Proto si představme ty aktuální. Tedy dámskou a pánskou kolekci pro podzim a zimu 2010 a inspirujme se tím, co se bude nosit podle značky Jil Sander.


Dámská kolekce Jil Sander – podzim/zima 2010

dámské kolekce Jil Sander podzim/zima 2010 čiší jednoduchost, apartnost a uhlazenost. Ladné modely působí jednoduše, přesto ne obyčejně, ani stroze. Kromě kalhotových kostýmků představil Jil Sander na podzim a zimu třeba i modely šatů. V kolekci vévodí barva černá. Co se týče vzorů, častým prvkem jsou různě poskládané kostky. Atmosféru dokreslují i uhlazené účesy modelek a jejich přirozené líčení.


I dámské módní doplňky Jil Sander na podzim a zimu 2010 září čistými liniemi. Okouzlující jsou nejen kabelky a psaníčka, ale také různě vysoké kozačky. Doplňky nejsou nijak extra zdobeny, designéři i zde vsadili na přirozenou nenucenost.


Kromě těchto bot si u Jil Sander přijdou na své i milovnice ručně vyráběné obuvi. V tomto případě tu najdete i pestré modely.


Pánská kolekce Jil Sander – podzim/zima 2010

pánská kolekce Jil Sander na podzim/zimu 2010 je jedním slovem elegance sama. Pánské vkusné obleky střídají svetry a podzimní kabátky. Hlavními barvami byly černá a nejrůznější odstíny béžové. Střihově se spíš jedná o užší modely.


Mezi módními doplňky Jil Sander pro muže na podzim 2010 najdete tašky přes rameno, kabely do ruky – většinou větších rozměrů, elegantní pánské polobotky, ale i kozačky. Veškeré módní doplňky působí uhlazeně a jsou bez větších detailů.


Ani pánové nejsou ochuzeni o tak kvalitní, lákavé a luxusní zboží, jako jsou ručně vyráběné boty Jil Sander.


Kolekce slunečních brýlí Jil Sander

Mezi sortimentem Jil Sander najdou zákazníci i sluneční brýle. Ty jsou na rozdíl od většiny černých modelů z kolekce na podzim a zimu 2010, opravdu různě pestře barevné. Rozdílné jsou i tvary rámečků i nožiček.


Kosmetická řada Jil Sander

Mimo dámských a pánských modelů oblečení si můžete u společnosti Jil Sander pořídit třeba kosmetické produkty určené opět jak pro ženy, tak pro muže. A to od sprchových gelů až po smyslné parfémové a toaletní vody. Pojďme si některé z nich ukázat.


Společnost Jil Sander nabízí svým zákaznicím i zákazníkům spoustu luxusního zboží, které je s každou sezónou obměňováno a stylizováno do podoby nejnovějších střihů a trendů. Kromě toho se pravidelně můžete dočkat i nových kolekcí módních doplňků, ale i vůní této úspěšné a oblíbené značky Jil Sander.

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu