Report: Prague Fashion Weekend – módní událost roku

Report: Prague Fashion Weekend – módní událost roku

24. září 2010, Praque Fashion Weekend, Pietro Filipi, Belstaff, Monnalisa, Pinko, Anima Tua, Diesel, Pařížská ulice

Sponzorované odkazy

O jedné z největších módních událostí v historii naší země jsme Vás již informovali. Jednalo se o Prague Fashion Weekend, projekt, který na svá bedra vzala Milada KarasováCzechoslovaks Models.

Snaha vyrovnat se velkým módním metropolím se na konec vyplatila a my Vám přinášíme informace i postřehy z prvního Prague Fashion Weekendu, jenž se uskutečnil v Pařížské ulici na otevřeném prostranství.

Tento článek pojmu tak trochu formou reportáže. První zářijový víkend jsem se vydala do Prahy a vše pečlivě pozorovala. Bohužel můj foťák dost často stávkoval, a proto je foteček jen málo. Zejména mně mrzí přehlídka Gian Franco Ferré, která byla úchvatná, ovšem nepodařila se mi jediná fotka.

Přehlídka značek na molu i v ulicích

Přehlídky probíhaly v daných časech a v několika etapách. Velmi zábavní byli jezdci na kolečkových bruslích, kteří své umění předváděli před každou přehlídkou.

Zajímavý byl taktéž jakýsi modelový přehled velkých módních ikon jako je Dior, Vivienne Westwood nebo Chanel a s nimi spojené krátké povídání. Nicméně celkový koncept se poněkud nepovedl, nepochopila jsem, podle čeho byli vybráni oni návrháři. Mělo se jednat o největší módní ikony 20. století a přitom významná část jich (dle mého názoru) chyběla. Také některé modely mi nepřišly zcela typické pro daného návrháře, ale to je asi věc názoru.

Třetí pozoruhodný zážitek byl spojen s návštěvníky Fashion Weekendu. Většina z nich přišla jak jinak než stylově v duchu největších módních trendů, v některých případech i nešvarů. I když je pravda, že tolik „vuittonek“ jsem na jednom místě ještě neviděla.

Značky domácích návrhářů i světových hvězd

Sobotní i nedělní program zahajovala soutěž New Fresh Style – soutěž designérských talentů. K shlédnutí byla opravdu velkolepá podívaná a naši budoucí návrháři mne pozitivně překvapili. Ne všichni se drželi norem „mísitelnosti“ a praktičnosti využití v běžném životě a zapojili na plno svou fantazii. Vznikly tak originální modely, ve kterých sice ven asi ještě nevyjdeme, ale byly nápadité a na pohled velmi zábavné.

Molo dlouhé 80 metrů ovládly modely těchto návrhářů: Bronislava Brůčková, Michala Bětíková + Anna Marešková, Lubomír Valdhans, Josefína Bakošová, Zuzana Strouhalová, Martina Martišková, Anna Kolínská, Martin Hrča, Zuzana Veselá .

Osobně mne zaujala kolekce Přetvářka od Markéty Martinkové. Modely byly veselé, ale opravdu se tvářily tak nějak jinak, než jak vypadaly na první dojem. Proto mne také potěšilo, že odborná porota – ve složení Liběna Rochová, Robert Vaňo, Rachel Kanarowski, Milada Karasová, Eva Eisler a Lucie Loosová ji vyhodnotila jako nejlepší. Online divácká porota vybrala jako vítězku Annu Kolínskou. Její kolekce nesla název Open-it a bezesporu měla šmrnc.

Od půl třetí následovala opět přehlídka našich návrhářů, v případě neděle návrhářů světových, ale k tomu se ještě dostaneme.

Král Fashion Weekendu – jednoznačně Gian Franco Ferré

Přehlídka proslulé italské značky se nesla v konzervativním duchu. Rafinované střihy a nápadité detaily ovšem z každého modelu vykouzlili unikátní kousek oděvu.

Přiznám se, že mne zaujaly především pánské modely. Jelikož obecně považuji sortiment hezkého pánské ho zboží v naší zemi za nedostačující. Zejména v oblasti elegantnější módy. Kolekce prezentovaná na Fashion Weekendu měla klasický sportovně elegantní punc a to v naprosto vyváženém stavu.

Uchvátily mě pánské kalhoty z bavlny se sníženým sedem, které vypadaly prostě suprově a pak ještě jedny kalhoty, které na první pohled vypadaly trochu jako tepláky, ale z blízka už to byly elegantní kalhoty, které v dnešní moderní době můžete vzít i do práce.

Bohužel, jak jsem již zmínila v úvodu, fotky z této přehlídky nemám a ani na internetu se mi nepodařilo tyto konkrétní fotky nalézt.

Profil tohoto velkolepého návrháře si na LuxuryMagu brzy představíme proto se více o přehlídce rozepisovat nebudu.

Nedělní den se nesl v obdobném duchu jako sobotní. Opakovaly se přehlídky a především byl vyhlášen vítěz soutěže New Fresh Style.

Perličkou byla přehlídka značek z butiků, které v Pařížské ulici prodávají své zboží. K vidění tak bylo: AirField, Diesel, Bogner, Belstaff, Monnalisa, Pinko, Anima Tua, Pietro Filipi a Corneliani.

Pražský víkend stál bezesporu za to a doufejme, že bude v následujících letech pokračovat a bude mít tak možnost se zlepšovat a modelovat k dokonalosti.

Fotografie a všechny potřebné informace najdete na www.praguefashionweekend.cz .

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu