Gareth Pugh - módní designér, který vždy překvapí

Gareth Pugh - módní designér, který vždy překvapí

26. září 2010, Gareth Pugh, anglický módní designér, jarní kolekce 2007, podzimní kolekce 2010, gotická tématika

Sponzorované odkazy

Gareth Pugh je anglickým módním designérem, který se narodil 31. srpna roku 1981. V této době žije a pracuje v Paříži. Již ve 14 letech začal Gareth Pugh pracovat jako kostýmní designér v anglickém Národním Mládežnickém Divadle. Jeho vzdělání v oblasti módy započal na City of Sunderland College a akademický titul získal na Central Saint Martins v roce 2003.

Během praxe spolupracoval Gareth Pugh s americkým módním designérem Rickem Owensem v Paříži. Jeho závěrečná kolekce na St.Martins přitáhla pozornost senior módního editora magazínu Dazed & Confused, který krátce poté prezentoval na přední straně magazínu jeden z Garethova modelů. Dva měsíce po dokončení studií byl Pugh vybrán, aby se podílel na britské reality show „The Fashion House“.

Byla to také jeho úspěšná debut show na alternativním Fashion Weeku v londýnském klubu Kashpoint, která Pugha přivedla k možnosti účastnit se na podzimní show 2005 (Autumn 2005 group show), kterou pořádala organizace Fashion East. K tomu, aby Pugh předvedl, co v něm dřímá, měl jen 4 týdny, k dispozici neměl žádné studio, žádné asistenty a v kapse jen pár peněz k tomu, aby vytvořil úspěšnou kolekci, která zaujme. Přesto mu jeho kolekce přinesla kolekce úspěch, kladnou kritiku a signifikantní pozornost o jeho modely.

Pughova sólo premiéra se uskutečnila na londýnském podzimním Fashion Weeku roku 2006. Jeho kolekce si získávají pozitivní kritické pochvaly. Britské Vogue, kupříkladu, označilo Pughovu jarní kolekci pro rok 2007 za neuvěřitelnou show a o samotném Pughovi poznamenali, že jeho talent a schopnosti jsou nepopiratelné. Významným stoupencem Pughových modelů je sama Anna Wintour, což jistě mluví samo za sebe.

Kdo obléká modely Garetha Pugha?

Jaké celebrity se oblékají do Pughových modelů? Tak v posledních letech například je to Kylie Minoque, která jeho outfity nosila například během turné „Showgirl – The Greatest Hits Tour“ nebo „Showgirl – The Homecoming Tour“. Beyoncé, která si Pughův model oblékla třeba na MTV Europe Awards v roce 2008. Ale také samotná Lady Gaga na svém koncertě „Wango Tango“ v roce 2009. Ashlee Simpson ve svém videoklipu „Outta My Head“ či Jaden Smith v roce 2010 ve videoklipu „Never Say Never“.

Kolekce Garetha Pugha

Kolekce Garetha Pugha jsou autobiografické, čerpající atmosféru z britských extravagantních klubových scén. Znakem jeho modelů je experiment s tvarem a objemem. Často se snaží vytvořit nesmyslné tvary modelů, které jakoby zkreslí pohled na lidské tělo. Elementy jeho modelů tvoří PVC, plexisklové disky, lesklé latexové masky a legíny. Materiálem jeho modelů je i norek, hedvábí, afro-syntetické vlasy nebo elektricky nabitý plast. Pughovy kreace byly často experimentem a do jeho jarní kolekce 2007 byly jeho modely těžko prodatelné. Nyní se pomalu přesouvá od extrémů k modelům nositelnějším. Zůstává tedy otázkou, zda může být Gareth Pugh i komerčním úspěchem.

Gareth Pugh a jeho podzimní kolekce 2010

Jeho kolekce pro podzim roku 2010 má co dočinění s gotickou tématikou a žánrem. Nechyběla zde Pughova typická hra s tvary, mezi něž patřily trianglové tvary či hranaté záhyby. Častou tématikou byly na modelech ševronové vzory. Nechyběly rozevláté a splývavé dlouhé kabáty, ale ani kožené bundičky, úzké šaty nebo kalhoty a vysoké kozačky sahající až nad kolena. Podzimní kolekce Garetha Pugha 2010 byla zahalena do tmavých barev. Kromě černé to tmavě zelená nebo tmavě šedá. Celá kolekce tak působila magicky a mysteriózně, možná naháněla trochu i strach.

Zdroj: www.garethpugh.net, www.wikipedia.org

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu