Společenské a plesové šaty 2010: Inspirujte se a buďte za hvězdu i vy!

Společenské a plesové šaty 2010: Inspirujte se a buďte za hvězdu i vy!

3. října 2010, Společenské šaty, plesové šaty, šaty do tanečních, šaty, maturitní šaty

Sponzorované odkazy

Téma společenských šatů je aktuální každoročně. Proto i letos se podíváme na nejrůznější typy společenských šatů pro nastávající plesovou a celkově společenskou sezónu 2010/2011. Na plesu nebo jiné společenské události můžete totiž zapůsobit nejen svým profesionálním vystupováním a etiketou, ale také právě tím, co máte na sobě. Dress code pro tyto večery je jasný. Zaujmete, pokud budete elegantní, sexy a sebevědomá. V dnešním článku si ukážeme modely společenských šatů, které takovým charakteristikám odpovídají. Ukážeme si společenské šaty zahraniční nabídky, kterými se můžete inspirovat. Před vlastním nákupem je totiž vždy lepší mít představu o tom, jak by vaše plesové šaty měly vypadat. Na závěr si také ukážeme aktuální podzimní kolekci společenských šatů originální Caroliny Herrery.


Bloomie´s

Luxusní a světově proslulý americký butik Bloomingsdale´s (známý také jako Bloomie´s), který je ve vlastnictví Macy´s nabízí neskutečný výběr z všemožných modelů společenských šatů. Začneme tedy těmi krátkými. Společenské šaty totiž už nemusí být pouze dlouhé. Šaty, i ty do společnosti, se s přibývajícími roky, postupně zkracovaly. Teď tak tedy můžeme do společnosti vyrazit i v mini. Chcete být sexy dračice nebo romantická princezna? Zvolte podle toho i vaši večerní róbu. Romantický, skoro až baletní look mají lehce růžové šaty s volánky, stažené v pase a střižené nad prsa. Ani animal printy neopustí letos módní scénu, a tak pokud chcete působit na večírku vyzývavě, jako šelma, budou pro vás skvělou volbou. Zajisté zajímavou volbou budou i jednoduché, úzké, klasicky černé šaty s jedním tříčtvrtečním rukávem. Pak tu máme mini koktejlky, ve kterých uděláte dojem zajisté na každého, kdo okolo vás projde.


Edressme

Nádherně splývavými večerními společenskými šaty se můžete inspirovat i na webové stránce www.edressme.com. Mnoho z nich je elegantně a stylvově ukončeno nad prsy. Tento střih bude, zdá se, tuto sezónu hitem mezi módními střihy. Všimnout si můžete spíše jednoduššího zdobení, a to i co se týče minimálního použití módních doplňků. Šaty můžete vybírat nejen podle barvy, ale také podle materiálového složení či odlišných střihů. Pro detailní informace o šatech jsem pro vás pod jednotlivý model napsala, kým byl model vytvořen.


Net-a-Porter

Nechat inspirovat se můžete také výběrem online butiku Net-a-Porter, který také nabízí modely celosvětově proslulých značek. Vraťme se opět ke střihům krátkým. Opět tu najdete mnoho stylů, střihů i barev. Tentokrát bych chtěla apelovat na krásně vykrojená záda u šatů (v pořadí 3. model) značky Hervé Léger. Velice romanticky působí šaty značky Milly, které jsou si stylově podobné s modelem růžových šatů z Bloomingdales. Velice apartně působí i jednobarevné modely šatů značek Theory, Michael Kors a Catherine Malandrino.


Dlouhé šaty Net-a-Porter jsou stejně krásné, jako ty krátké. Mnoho z nich mají antický střih (např. Notte By Morchesa nebo Antik Batik), tedy po zem dlouhý splývavý střih. Tuto sezónu, možná víc než kdy předtím, budou trendy i lesklé materiály látek, a to i na společenských šatech sezóny 2010/2011.


Carolina Herrera / podzimní kolekce 2010

A jaká bude plesová sezóna podle podzimní kolekce Carolina Herrera 2010? Lesklé, šifonové, skulpturální, dozdobené výrazně barevnými pásky nebo nařasením.


Jaké společenské šaty si na sezónu 2010/2011 pořídíte vy? Krátké, dlouhé, antické nebo princeznovské?

„Zdroj“: www.bloomingdales.com, www.net-a-porter.com, www.edressme.com, www.style.comwww.shopstyle.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu