Trenčkoty – nesmrtelný trend

Trenčkoty – nesmrtelný trend

3. listopadu 2010, trenčkot, trenčkoty, kabáty, kabáty podzim 2010, kabáty zima 2010, trenchcoat, dámské kabáty

Sponzorované odkazy

Venku fouká a prší o sto šest a vy přemýšlíte co si obléci, abyste do práce nebo na rande nedorazila promrzlá a zmoklá na kost? Protože v Anglii toto počasí dobře znají, vynalezli tam před více než sto padesáti lety „vychytávku“ zvanou trenčkot. V seznamu nejnovějších trendů ho nacházíme dodnes, a proto se určitě vyplatí si jeden pořídit. Vytahovat ze skříně ho totiž můžete několik sezón. Ptáte se proč zrovna tento kabát, původně určený vojákům, dosáhl takové popularity a stal se naprostým evergreenem v módním světě? Vysvětlení je jednoduché, trenčkot je nejen stylový a in, ale snadno odolá větru i dešti, takže dobyl svět i svou praktičností.

Ikonický vzhled

Klasický dvouřadý trenčkot s výraznými knoflíky má délku asi po kolena. Aby sloužil svému účelu, a protože se původně nosil hlavně v deštivé Anglii, je vyrobený z voděodolného materiálu, jakým je například gabardén. Další jeho výhodou je, že není jako spousta ostatních trendů určený jen vysokým a štíhlým slečnám, ale dovolit si ho mohou i baculky. Typickou a neodmyslitelnou součástí trenčkotu je i pásek, který lze utáhnout tak, jak to každé z nás nejvíce vyhovuje a sluší.

Burberry – mistr trenčkotů

Trenčkot má svým původem k módě opravdu hodně daleko. V 50. letech 19. století Thomas Burberry, jméno stojící za světoznámou značkou Burberry, nabídl trenčkot jako pršiplášť anglickým důstojníkům, jeho návrh se brzy stal uniformou pro armádu. Tomuto pánovi vděčíme i za vynalezení nepromokavého materiálu, ze kterého jsou trenčkoty vyráběny, gabardénu. A jak se z fronty dostal trenčkot do světa módy? Když se po válce vojáci vraceli domů, měli samozřejmě své trenčkoty na sobě a tím se tento užitečný kabát stal trhákem. Poté se objevil i v několika známých filmech jako Snídaně u Tiffanyho, Casablanca a vidět jste ho mohli i na Peteru SellersoviRůžovém panterovi.

Trenčkot je tu pro všechny!

Tento módní hit je určený ženám i mužům všech typů postav. Je navíc jedno, jestli k němu zvolíte obyčejné džíny s tričkem, elegantní sukni, lodičky, kozačky nebo dokonce večerní šaty – trenčkot vypadá stylově v každé situaci (ne však v kombinaci s tepláky a pantoflemi). Klasické trenčkoty byly kvůli účelnosti vyráběny hlavně v béžové, khaki a černé barvě, dnes si ale můžete vybírat z mnohem širší škály odstínů. Nebojte se červené, bílé, fialové nebo tmavě modré. Pak stačí už jen zvolit správnou kabelku a směle vyrazit do chladných ulic.

Zdroje: www.polyvore.com

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu