Conversky pro Krtka

Conversky pro Krtka

1. října 2010, converse, conversky, tenisky, tenisky converse

Sponzorované odkazy

Legendární tenisky Converse, které se po celém světě staly synonymem nezávislosti, se aktivně zapojily do letošního KomiksFESTU! Společně s organizátory 5. ročníku komiksového festivalu zorganizovala značka Converse aukci na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Předmětem aukce jsou pomalované tenisky od známých českých autorů komiksů.

V sobotu 30.10.2010 se tak v MeetFactory na slavnostním zahájení festivalu budou například dražit Conversky od Josefa Bolfa, Lely Gaislerové nebo Petra Sýse. Celkem se akce zúčastnilo 12 mladých výtvarníků. Od poloviny září, jsou pomalované Conversky k vidění na stránkách KomiksFESTU! (http://www.komiksfest.cz/aukce), kde je mohou návštěvníci ohodnotit. Výsledná díla budou v průběhu festivalu (30.10. – 6. 11. 2010) vystavena ve VICE GALLERY (Haštalská 1, Praha 1). Na slavnostním zahajovacím večeru 30.10. v Meet­Factory budou také vyhlášeni vítězové Converse soutěže You Are On. Více než dvacet mladých umělců se přihlásilo v průběhu léta pomocí facebooku do umělecké soutěže (www.facebook.com/conversecz). Porota nakonec vybrala tři vítěze: Alex Dowis (street art, send art), Lukáš Pattermann (design, kresba) a hudební skupina Ezy Riders.

Více informací na: http://www.conversecz.com, www.facebook.com/conversecz

O Converse:

Společnost Converse založená v roce 1908 má již více než stoletou tradici ve výrobě a inovacích sportovní obuvi. V roce 1918 si svůj první pár „All Starek“ kupuje sedmnáctiletý náruživý a talentovaný basketbalový hráč z Indiany, Charles „Chuck“ Taylor, který se brzy stává hvězdou amerických vysokých škol. Inspirovaný původními All Star´s přichází s invenčními nápady jak zlepšit tyto revoluční boty do obchodního oddělení Converse v Chicagu a vedení společnosti je jeho nápady nadšeno. Jako uznání jeho přínosů, přidává společnost Converse v roce 1923 podpis Chucka Taylora ke značce All Star´s. Tak vzniká Chuck Taylor® All Star® – pravá ikona Ameriky. Chuck Taylor All Star, lidově zvané „Chucky“ od té doby překročili kulturní a socioekonomické hranice a to, co původně vzniklo jako první sportovní boty, se stalo americkým i světovým symbolem nezávislosti pro lidi usilující o svůj vlastní originální způsob působení na společnost, symbolem originality a individuality.

KomiksFEST! 2010

Hlavní program se uskuteční ve dnech 30. 10. až 6. 11. 2010 na patnácti místech po celé Praze. Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést žánr komiksu v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní Komiks unlimited a jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy. … (podrobnosti v článku)… Festival zahájí v sobotu 30. 10. Open party v Meetfactory v Praze na Smíchově mladá německá výtvarnice Moki. Během jednoho týdne KomiksFEST! představí české i zahraniční projekty, mezi hosty se objeví např. autor letošního vizuálu Igor Baranko z Ukrajiny či výtvarníci slovinského časopisu Stripburger. Prahu navštíví výstavy Greetings from Cartoonia, litevská The Last Match, česká Phantastyx a další. Vyvrcholením festivalu bude Komiksová sobota 6. 11. v NoD. Celodenní program přinese setkání s festivalovými hosty, přednášky, autogramiády, filmové projekce a vyhlášení 11 kategorií výročních cen Muriel. Předsedou poroty je letos spisovatel a scenárista Edgar Dutka.

Nadační fond dětské onkologie Krtek

Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) se svojí činností zaměřuje na podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti absolvující léčbu na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně (KDO FN Brno) a LF MU Brno ve prospěch onkologicky nemocných kojenců, dětí a dospívající mládeže.

Autorem článku je Ostatní. Článek najdete v kategorii tenisky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu