Kdo je Tomboy?

Kdo je Tomboy?

24. říjen 2013, tomboy, pánský styl, trendy, podzim 2013, chlapecký styl

Sponzorované odkazy

Tomboy je pojem, který spousta lidí v našich končinách nezná. A co přesně pojem tomboy znamená? Čím se vyznačuje a podle čeho se pozná? Dle odborné genderové definice je tomboy označení ženy, která se cítí v roli muže. S tím souvisí i oblékání a celkové chování ženy a je často spojené s homosexualitou, ovšem není to pravidlem. Pojem vznikl v americkém prostředí a rozšířil se rychle do celého světa. Za shlédnutí stojí například francouzský film Tomboy z roku 2011, který vám toto pojetí může velmi pěkně osvětlit. Tomboy je nyní i na módním poli v kurzu a tak tento trend nepromeškejte. Obzvláště pokud milujete pohodlí, ležérnost a rozvernost v módě. Tomboy vám bude slušet.

Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz) Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz) Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz) Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz)

V módní branži jde o velmi významnou a oblíbenou složku. Ženské pojetí módy vcítěné do role muže má svůj šmrnc. Typickými prvky outfitu bývají často například košile dopnuté ke krku, skinny džíny, kšiltovka a tenisky nebo polobotky v pánském stylu. I slavná Coco Chanel milovala pánskou módu, kterou přetvářela dle svého vkusu. A v módním gigantu Chanel to vlastně pod taktovkou Karla Lagerfelda dělají dodnes. Zkrátka pokud si troufáte a máte cit pro kombinaci vhodných kusů oblečení, budete vypadat chic. Tomboy styl má nádech rebela, mladého rozverného rošťáka. Přitom je to velmi ležérní a vkusná móda. Oblíbeným tomboy prvkem jsou také boyfriend džíny, které se nosí již několik sezón. Už jste je vyzkoušela?

Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz) Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz) Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz) Kdo je Tomboy?  (http://www.luxurymag.cz)

Tomboy styl ženám velmi sluší. Při správné volbě kousků oblečení, dávkou ležérnosti a rozvernosti budete velmi trendy! Zkuste si pořídit kalhoty chino, boyfriend džíny, košili nebo mikinu bez kapuce a polobotky. Šaty a sukni nechte pro jednou doma. Zapojte také fantazii a využijte posledních trendů all black everything, celobílý trend, boyfriend džíny či mokasíny. Podzim je tady v čerstvém chlapeckém nádechu.

Zdroj: www.asos.com

Autorem článku je Tereza. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu