Nová kolekce Cartier - dechberoucí šperky inspirované Afrikou i městem

Nová kolekce Cartier - dechberoucí šperky inspirované Afrikou i městem

26. října 2013, Cartier, šperky, luxusní šperky, náramky, náhrdelníky, prsteny, náušnice, diamantové šperky

Sponzorované odkazy

Francouzská značka Cartier se za více než sto padesát let své existence stala synonymem pro nejluxusnější šperky vyznačující se nejen honosným vzhledem, ale i originalitou. Nejinak je tomu i u nové kolekce Cartier, jež nese název L’Odyssée de Cartier, Parcours d’un style a přenese nás do různých koutů světa i dávných časů. Loni se kolekce Cartier nechala inspirovat Čínou, Ruskem a Paříží, letos je to pro změnu divoká Afrika, daleká a nádherná Indie ale také moderní metropole.

Cartier v Africe

Nespoutaná příroda, divoká zvířata, intenzivní barvy, nekonečná energie – to jsou africká bohatství, která se stala inspirací i pro novou kolekci Cartier. Mezi materiály použitými pro téma Afrika jsou nejen diamanty pocházející právě z těchto oblastí, ale i další úchvatné drahokamy jako křemen, obsidián, turmalín či topaz. Voleny jsou pak jejich sytě oranžové, hnědé a další teplé tóny, které jen podtrhují energii, jež ze šperků vyzařuje.

Cartier v Indii

Už začátkem 20. století začali bratři Cartierové objevovat krásy Indie a vyráběli šperky pro tehdejší mahárádži. Pro tento styl plný barev, exotických brusů a hodnotných kamenů se začal používat název Tutti Frutti. V nové kolekci Cartier je Tutti Frutti styl představen v podobě sady, která se skládá z dlouhého náhrdelníku, náramku, koktejlového prstenu a náušnic vyrobených z dechberoucích žlutých diamantů, růžových turmalínů a granátů mandarín a tsavorit.

Cartier v City

Z Afriky a Indie se Cartier přesouvá do metropole. Ta oslňuje dynamikou, energií, architekturou i rychlostí. To vše Cartier převtělil do magických a nevšedních šperků zajímavých tvarů a barev, které nám mohou připomínat některé budovy a městské rysy.

Cartier a drahokamy

Základní inspiraci představují pro Cartier přírodní a nádherně zbarvené solitérní drahokamy. I těm je tak v kolekci L’Odyssée de Cartier, Parcours d’un style věnován prostor. Učarovat vám mohou náramky zdobené solitérními drahokamy, nebo kompletní řady šperků, v nichž spolu drahokamy vzájemně ladí. Raritou je v této kolekci 88,73 karátů vážící hnědý turmalín použitý jako střed náramku připomínající rostlinu. Její lístky pak tvoří obsidiány, sopečné sklo a brilianty.

Zdroj: www.cartier.com

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu