Dámské podzimní svetry

Dámské podzimní svetry

31. října 2013, dámaké svetry, pletené dámské svetry, oversize svetr, kardigan

Sponzorované odkazy

Vždy jsem měla dojem, že svetr patří do naší skříně pouze z nutnosti. Podobně se tvářili i módní návrháři, jejichž nabídka pro mne byla často málo atraktivní. Dnes si prohlížím dámské svetry 2013 a nasávám mámivý pocit, že se z nich staly must-have kousky sezóny. Dovolím si s vámi proto sdílet své nadšení z oversize svetrů, dlouhých kardiganů nebo pletených svetrů.

Dámské pletené svetry

Vzpomínám si na své dětství strávené v období zimy v příšerných dlouhých svetrech, které nám pletla babička. Měly většinou dost prapodivné vzory a bylo v nich opravdu horko. S některými modely svetrů pro podzimní sezónu mne chytá nostalgie a o to milejší mi tento trend je. Pletené svetry uvidíme letos v kombinacích se sukní, s džínami se sníženým sedem i s flanelovou košilí. Variant je nekonečné množství a do popředí se přitom dostává výrazný kontrast materiálů.

Gradace kontrastů ústí ve využívání zdobných aplikací. V módě jsou opět záplaty na loktech, navíc nejen bavlněné, ale také kožené. Prostor dostávají stále punkové cvočky a něžné lepené korálky. Na některých svetrech se objevuje prošití výraznou nití a také flitry. Populární kožené a koženkové detaily se objevují na mikinách, tričkách i kalhotách, nemohly se proto vyhnout ani svetrům.

Dámské svetry 2013 – oversize!

Trend oversize svetrů a svetrových kabátů je zcela jedinečný. Outfity vytvořené pomocí oversize svetrů působí ležérně a jsou nesmírně pohodlné. Zara nabízí v takovém provedení i dlouhé pletené svetry a značka Koralline pro tuto sezónu nabízí oversize kardigany s „netopýřím rukávem.“

Příznivkyně něžné italské módy mohou zavítat do butiků Leidiró, kde jsou nachystané kabátové svetry. Dámské svetry na podzim 2013 přinášejí do našich šatníků také nádech grunge i jiných stylů. Móda je zcela svobodná, nespoutaná. Máme možnost obléci si vše podle našeho vlastního úsudku. Vybírám pro vás na závěr dva výraznější typy svetrů. Jeden spojuje trendy s mladistvou dívčí naivitou a druhý rafinovaně podtrhuje ženskou krásu a nechává vyniknout krajce na rukávech.

Zdroj: www.attratia.cz , www.zara.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu