Korzet – vášeň nebo nebezpečí? / Korzety

Korzet – vášeň nebo nebezpečí? / Korzety

21. října 2008, korzet, vosí pas, svatební šaty, plesové šaty, historie korzetu, sexy prádlo, sexy korzety, luxusní korzety, korzety, dámské korzety

Sponzorované odkazy

Korzet….nabízí smyslnost, vášeň, krásu, symetrii, ale také hrůzu, bolest a extrém. Svým tvarem dokáže měnit křivky ženského těla, drtit pas, ale také pozvednou a vytvarovat prsa. Je magický a pro mnoho mužů velmi sexy. Jeho úkolem je tvarovat ženské torzo.

Historie korzetu

Historie korzetu sahá až do dob neolitu, kdy byly ženy s tímto kouskem šatstva vykreslovány do skal v jeskyních. Ženy nosily jakési obruče kolem pasu a předháněly se ve velikosti, přesněji která na sobě zvládla nosit menší obruč. Odkaz na korzet lze najít také v Bibli v podobě zdobených škrtících pásků.

Ve 13. – 14. století se začalo nosit stále pevnější a upjatější oblečení, takže se korzet stal nedílnou součástí každých šatů. Takovéto korzety značně stěžovaly dýchání, možnost posadit se byla vyloučena, což sebou pochopitelně neslo mnoho zdravotních problémů, deformací vnitřních orgánů počínaje. Takto stáhlé tělo bylo symbolem mravnosti a čím těsnější korzet, tím počestnější žena.

Ve 14. století pak vznikl korzet hladký s ocelovou konstrukcí bez nápadností. V 16. století se korzet stal naprostou samozřejmostí, pas se zužoval až na patnáct palců, což už je jen těžko představitelné. Pas měl být velmi úzký, až kuželkovitý, k tomu se do módy dostávají široké a plné sukně s dřevěnoocelovou konstrukcí. V 17. století přišla rafinovanost. Do korzetů se začaly skrývat bodné zbraně, na ochranu žen před násilníkem. Hlavním materiálem bylo dřevo, slonovina, kov nebo rybí kost.

V 19. století byla výztuž ocelová nahrazena gumovou a ke korzetu se přidal další krásný prvek- podvazky. 20. století už od korzetu v běžném a formálním životě ustupuje a stává se spíše fetišistickou záležitostí a módním výstřelkem. Použité materiály jsou již mnohem pestřejší a variabilnější, korzety už nejsou tak tuhé a upnuté, že je možné je použít i jako erotickou pomůcku během mileneckých radovánek. Ženy obtažené v korzetech dnes působí spíše dominantně a nadřazeně, přesto jsou stále vyhledávané a žádané.

Pokud jej někdo ještě nezkusil, je právě na čase. Na našem trhu se dnes vyskytuje mnoho provedení tohoto „hadříku“ a je jen a jen na Vás, jaký si vybere. Korzet je běžnou záležitostí třeba u svatebních a plesových šatů, jako vrchní top k jeansům ale i k tmavým bokovým kalhotám. Nechci Vás tady nějak ovlivňovat, koneckonců, podívejte se sami, co korzet dokáže.

Pokud jste se po přečtění našeho článku rozhodla nějaký ten korzet zakoupit, ale nevíte jakou značku vybrat či kde vůbec nakupovat, doporučujeme Vám nádherné a sexy korzety značky Axami, které můžete zakoupit na stránkách www.luxusnipradlo.cz.

zdroj: www.victoriassecret.com, www.luxusnipradlo.cz, www.axami.pl

Autorem článku je Martina Š.. Článek najdete v kategorii spodní prádlo.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu