Maturitní šaty 2010 / Výjimečný den ve výjimečných šatech

Maturitní šaty 2010 / Výjimečný den ve výjimečných šatech

15. října 2010, maturitní šaty, šaty topshop, www.net-a-porter.com, svatební agentura amoroso, šaty, dámské šaty, společenské šaty, plesové šaty, šaty do tanečních

Sponzorované odkazy

První velký ples absolvuje většina z nás v rámci tanečních. Někteří se jim občas úspěšně vyhnou, a proto bývá tím opravdu prvním nezapomenutelným plesem právě ples maturitní. Je kolem něho třeba zařídit mnoho věcí. Například přichystat srdceryvný proslov, předtančení, program, vybrat šerpy, u kterých mimochodem bývá nejvíce hádek a poté především maturitní šaty – u kterých bývá nejvíce vytahování.

Tento článek se budu snažit pojmout spíš jako malou galerii, prezentaci mnoha odlišných maturitních šatů. U některých z nich se zaměřím i na vhodné doplňky, které mohou šaty okrášlit a nebo vám usnadnit život.

Tak třeba vysoké podpatky jsou naprosto úchvatné, ale dle vlastních zkušeností poměrně nevhodné. Když chcete pobíhat mezi přáteli a rodinou ještě to jde, ale jakmile přijde na řadu šermování a čekání než se na všechny dostane, dá to zabrat. I samotná cesta pro šerpu bývá trnitá, ač krátká. Je zvykem házení drobných mincí a věřte že korzovat po nich a po naleštěné podlaze může být mnohem víc vtipné nežli okouzlující.

Proto rada číslo jedna zní: nepřeceňujte své síly ani možnosti. Šaty, ve kterých nemůžete dýchat, boty, ve kterých neumíte chodit, raději nechte doma. Úchvatná může být každá žena i bez trápení.

Pojďme se tedy podívat na různé varianty maturitních šatů.

Topshop stále udává top trendy

Není tak dlouho, co jsme vám tuto moderní a hravou značku představili. Ovšem designéři nezapomínají ani na plesovou sezónu. Šaty značky Topshop jsou rafinované a svěží. První model pro odvážnější, co nechtějí splynout s davem a mít dlouhé korzetové šaty.

Pokud nejste až zas tak odvážné, Topshop nabízí kompromis – úchvatné šaty, které jsou vzadu dlouhé a vepředu (ač to není na obrázku dobře vidět) nad kolena. Ovšem pokud vám takto koukají kolínka, bývá moc hezké doplnit šaty podpatky a trošku se tak potrápit.

Věčná inspirace z Net a porter

Internetová stránka www.net-a-porter.com opět skýtá přehlídku exkluzivních modelů světových návrhářů.

Určitě se nebojte detailů jako jsou holá záda, rozparek nebo nápadná vlečka (jen pozor při chůzi).

Ted několik opravdu unikátních modelů: první Donna Karan, druhý Alexander McQueen a třetí Oscar de la Renta.

Nepřehlédnutelná? Žádný problém šatech Roberto Cavalli. Že je to moc drahé? Inspirovat se můžeme i střihem a vzory, které jsou v poslední době velmi populární.

Moje favoritky Moschino a botkami Christian Louboutin.

Není nad klasiku – jednoduché maturitní šaty

Abyste se nerozčilovaly, že všechny šaty jsou buď cenově nedostupné, anebo u nás těžko sehnatelné, dovolila jsem si od jedné z půjčovny šatů „vypůjčit“ fotografie společenských šatů. Nicméně předešlými modely se zajisté můžete nechat inspirovat a šaty si zadat ušít na zakázku.

Vypůjčila jsem si fotografie od Svatební Agentury Amoroso, která sídlí v Pardubicích, ale většinu jejich modelů si můžete pohodlně prohlédnout na oficiálních internetových stránkách.

Černé jednoduché šaty užijete při mnoha slavnostních událostech a můžete v nich protančit nejednu plesovou sezónu.

Naopak smaragdově zelené šaty vás rozzáří a budete nepřehlédnutelné.

Nejvýraznější barvou je ale nejspíš červená a když zvolíte šaty decentní a ne přeplácané, budete vypadat i se cítit neodolatelně.

Snažila jsem se vám v tomto článku přiblížit maturitní šaty exkluzivnější i šaty z běžného salónu, které jsou snadno dostupné, a přesto krásné. Výběr je jen na vás.

Zdroj: www.svatby-amoroso.cz , www.net-a-porter.com , www.topshop.com, iStockPhotos / Thinkstock

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu