Deštník – praktický doplněk i pomocník do každého počasí

Deštník – praktický doplněk i pomocník do každého počasí

21. října 2010, deštník, umbrella, festival deštníků, www.luxusnidestniky.cz, Duppler, Pasotti, deštníky

Sponzorované odkazy

Není tak dlouho, co jsem v televizi viděla zajímavý pořad o historii a výrobě deštníků. Pochopitelně jsem tomu nevěnovala tolik pozornosti (ač to bylo moc zajímavé). Zkoušela jsem nějaké informace z pořadu najít na internetu, ale bohužel se nepodařilo. Nicméně nalezla jsem jiné zajímavosti a chci se s Vámi o ně podělit.

Postřehy z pátrání po původu deštníku

Deštník jako tradiční výrobek patří bezesporu do Thajska. I když měli bychom spíše mluvit o slunečníku, což je i prapůvodní význam dnešních deštníků. Papírový deštník – tedy slunečník – se používal zejména jako ochrana proti slunci. Tradiční výroba pokračuje dodnes, jen se hledají nové způsoby jak zaujmout zákazníky. Slunečníky nosily zejména gejši a těch už je dnes málo. Jako zajímavost – v Bo Snag se každoročně pořádá Festival deštníků.

Dále jsem se dočetla také něco málo o prapůvodu anglického černého deštníku. Kořeny spadají do období konce vlády Alžběty I. V tomto období uhlí ovládlo trh s palivem a londýnskými ulicemi se neslo hrozné ovzduší. Vzduch ničil i kamenné monumenty natož pak oblečení, které potřebovalo častější údržbu. A tak se kolem roku 1700 rozšířil klasický černý anglický deštník jako ochrana před sazemi. Není asi potřeba vysvětlovat, že černá barva byla velmi praktická.

A jak plynul čas, měnil se materiál deštníků, postupně se jim dostalo kovové konstrukce, a co dnes považujeme za samozřejmost, začaly se vyrábět skládací deštníky.

Luxusní nemusí být jen kabelky – luxusní deštníky

Téměř každá luxusní světová značka se zabývá kromě oblečení i doplňkovým sortimentem. A není nic neobvyklého, že mezi tento sortiment patří i deštníky. Dnes Vám chci ukázat deštníky, které jsou vysoké kvality i úrovně a objednat si je můžete často pohodlně z domu. Například na internetových stránkách www.luxusnidestniky.cz jsem objevila deštníky značky Duppler.

V kolekci Saten si vyberete, jak napovídá název, deštníky vyrobené z tohoto vysoce elegantního materiálu.

Unikátní jsou ručně vyráběné deštníky (v Rakousku), které si zachovaly tradiční výrobu dodnes. Důraz je pochopitelně kladen na výběr látek i na materiál, z něhož je vyráběna rukojeť. Tyto deštníky jsou samozřejmě odlišné i svou cenou, ale vypadají úchvatně.

Při výběru se můžete zaměřit i na potřebnou kategorii – deštníky pánské nebo dámské.

Král luxusních deštníků – deštníky Pasotti

A na závěr to nejlepší. Krásné, úchvatné, jedinečné, kvalitní, luxusní deštníky Pasotti. Asi bychom nikdy nenašli dostatek superlativ pro deštníky této výjimečné značky.

Kořeny firmy sahají do roku 1956 a ke jménu Ernesta Pasotti. Ta nejprve založila malou firmu, která se po spolupráci s jejím manželem časem rozrostla. Zkušenosti se předávají z generace na generaci a tak zůstává **Pasotti ** stále firmou rodinnou, což možná přispívá k neustálému zdokonalování.

Nicméně deštník není žádným neobvyklým sortimentem a jsme zaplavováni lacinými variantami z Asie. To je jedním z důvodů, prosč se Passoti víc a víc specializuje na limitované edice a snaží se přijít s něčím výjimečným a především vysoce kvalitním.

Neobvyklé nejsou dokonale zpracované detaily, např. za pomoci kamínků Swarovski, nebo dokonale propracované rukojeti deštníků. Specialitou firmy jsou hole, které vyladí image každého gentlemana.

Dnes vyrobí Pasotti přes 30 000 deštníků a má butiky v 55 zemích po celém světě.

A jaká je nabídka? Obravdu pestrá a bohatá.

Pasotti Woman je linie deštníků určená ženám. Jedná se o deštníky určené zejména pro běžné nošení. Přesto se stává deštník díky zajímavým barevným kombinacím a stylům něčím nevšedním.Jejich konstrukce je stejně jako u ostatních linií pevná a bitelná.

Zejména se mi líbí, že je kladen důraz na všechny části deštníku. Stejně jako u kabátů podšívka či podšívka v kabelce, i deštníky Pasotti mají svou „podšívku“, která je někdy kontrastně někdy velmi decentně sladěna s vnější částí.

Nechybí ani linie pro muže, z která dýchá konzervativnější styl. Nicméně detaily a kvalita zpracování jsou stále ohromující.

A na konec třešnička – linie Parasols – hravá, rozverná a nepřehlédnutelná.

Zdroj: www.pasottiombrelli.com , www.luxusnidestniky.cz , www.vesmir.cz , www.thajsko.com , www.tobifairley.com, Hemera/Thinkstock

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu