Isabel Marant - módní guru z Francie

Isabel Marant - módní guru z Francie

14. listopad 2010, Isabel Marant, podzimní kolekci Isabela Marant 2010, Kate Moss, francouzská módní designérka

Sponzorované odkazy

Isabel Marant je francouzskou úspěšnou módní designérkou. Právě Isabele Marant a její tvorbě bude věnován dnešní článek. Módní návrhářka Isabel Marant se narodila v roce 1967 francouzskému otci a německé matce. Lásku ke všemu kosmopolitnímu však do vínku nedostala pouze od nich. Později k tomu přispěla i její západoindická tchýně. Inspiraci pro svou tvorbu Isabel Marant nachází také při cestování, a to například při toulkách Indií nebo Afrikou.

Isabel Marant - módní guru z Francie (http://www.luxurymag.cz)

Do módního světa pronikla Isabel Marant již v roce 1989, kdy začala vyrábět své vlastní módní doplňky. První ready-to-wear kolekci pak představila pět let poté, tedy v roce 1994. Od té doby je Isabel stálicí na pomyslném módním nebi a její modely jsou čím dál, tím více populárnější a vyhledávanější. Společnost Isabel Marant je nezávislým favoritem mezi módními odborníky i magazíny. Isabelina tvorba je známá pro svůj minimalistický design, pro bohémské modely oblečení či krátké, pohodlné í ležérní modely. V roce 1999 vytvořila Isabel Marant také sekundární linii s názvem „Etoile“ (česky „hvězda“), která je cenově dostupnější. V roce 2004 představila také řadu oblečení pro děti.
Butiky Isabel Marant (stejnojmenné podle návrhářky) najdete v Paříži, jeden v New Yorku a několik v Asii. Modely oblečení této značky (ne přímo butiky) pak najdete po celé Evropě i USA.
Mezi celebritami, které se oblékají do kousků od Isabel Marant, byste našli Kirsten Dunst, Rachel Bilson či Cameron Diaz. Na kampani Isabel Marant pro podzim 2010 se podílela modelka ¨Kate Moss. Pojďme se na tuto aktuální kolekci tedy společně podívat.

Isabel Marant - módní guru z Francie (http://www.luxurymag.cz)

Kolekce Isabel Marant Fall 2010

Modelka Kate Moss, která je tváří kampaně pro podzimní kolekci Isabela Marant 2010, je známá svým rock-and-rollovým stylem oblékání. Podobný styl tak najdeme i v současné kolekci. Kolekce oplývá kratšími střihy kalhot různých barev a motivů, koženými bundičky, košilemi, lesklými sukněmi, pohodlnými šaty s dlouhými rukávy, různými druhy kabátků, mezi nimiž najdeme například i ty stylově chlupaté.

Isabel Marant - módní guru z Francie (http://www.luxurymag.cz)

Charakteristické je zejména použití osobitých vzorů nebo lesklých materiálů. Přehlédnout nejdou také ani široké pásky vázané na mašli, metalické zipy na některých modelech a nechybí ani použití džínového materiálu. Nepostradatelné jsou i módní doplňky, na nichž si očividně celá kolekce Isabela Marant pro podzim 2010, jak i sami můžete vidět, zakládá. Jsou to pohodlné botičky, pásky, nepřehlédnutelné náramky, náhrdelníky a náušnice. Barevně je kolekce spíše neutrálně, tu a tam se můžete setkat s barvou ostře červenou a modrou.

Isabel Marant - módní guru z Francie (http://www.luxurymag.cz)

Pakliže milujete nenucený a ležérní módní styl, najdete v kolekcích Isabel Marant skutečné zalíbení. Navíc jsou její modely opravdu „nositelné“, a tak se jimi můžete při nejmenším aspoň inspirovat. Styl Isabely Marant je takovým mixem různých kultur a mixem kosmopolitního a urbanistického světa. Isabeliny modely poukazují na feminitu, ženskou eleganci a zdůrazňují krásné křivky ženských těl.

„Zdroj“: www.isabelmarant.tm.fr, www.nymag.com, www.modemonline.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu