Céline - elegance francouzského módního domu

Céline - elegance francouzského módního domu

26. října 2010, Céline, francouzská módní společnost, Céline Vipiana, Michael Kors, Roberto Menichetti, Phoebe Philo, kolekce pro podzim 2010, kabelky, obuv,

Sponzorované odkazy

Ačkoliv se to na první pohled zdát nemusí, francouzská módní společnost Céline existuje na trhu poměrně dlouho. Prvotně byla založena v roce 1945, a to jako společnost, která se soustřeďuje na výrobu dětských, na míru šitých modelů obuvi. Později, začal tento francouzský módní dům hodně expandovat hlavně, a to zejména v průběhu šedesátých let. Do svého sortimentu tak zařadil i modely obuvi i kabelek pro dospělé a následně také dámskou ready-to-wear kolekci sportovního couture aneb „módu pro všechny“. Během této doby 60. let 20. století byla společnost Céline jednou z prvních společností, která začala distribuovat také v Japonsku. Avšak nejen zde. Zájem o mezinárodní expanzi ze strany Céline pokračoval i během několika následujících desetiletí. Butiky této společnosti byste mohli najít v kosmopolitních metropolích, jakými jsou Monte Carlo, Geneva, Hong Kong, Řím a mnoho dalších.


Čtyřicet let byla módní společnost Céline ve vedení Madame Céline Vipiana, jež byla zároveň zakladatelkou společnosti. Otěže po ní převzal v roce 1997 módní designér Michael Kors. Po Korsovi převzal módní kolekce společnosti Céline, jakožto hlavní designér, bývalý módní designér společosti Burberry , Roberto Menichetti. Po něm v roce 2008 společnost oznámila, že kolekce Céline bude mít na starosti ex-vizionářka společnosti Chloé, jmenovitě Phoebe Philo, a to počínajíce kolekcí „podzim 2009“. Phoebe Philo se narodila v Paříži, fakultu umění a designu studovala v Londýně na univerzitě Central Saint Martins.
Mezi klienty Céline patří Madonna, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Lucy Liu nebo Kylie Minoque. Céline modely si můžete pořídit nejen v buticích Céline, ale také v luxusním obchodním domě Bergdorf Goodman, Bloomingdale´s či Jeffrey New York.


Céline Fall 2010

Do sortimentu společnosti Céline patří nejen modely oblečení, ale také módní doplňky a vůně. Modely kolekcí** Céline** patří mezi ty výraznější a osobité. Kolekce pro podzim 2010 je ve znamení ležérní elegance s použitím některých extravagantnějších prvků. Výraznou součástí Céline kolekce pro podzim 2010 je péřové zdobení zpočátku kolekce či kožešinové modely. Nápadnou barvu tvoří v kolekci barva červená.


Módní doplňky Céline Fall 2010

Co se týče módních doplňků, jsou to hlavně kabelky a obuv, které kolekci Céline dotváří. Bylye to různě zbarvené modely obuvi na platformě se zavřenou špičkou, barevné páskované sandálky, kotníkové boty na i bez podpatku, elegantní balerínky i kozačky.


Většinu modelů v Céline kolekci pro podzim 2010 dále zdobí pásky a kabelky. Jsou to hlavně kabelky větších rozměrů různých barev, ale i mini kabelky přes rameno či kabelky do ruky.


Styl značky Céline je často popisován jako kombinace sexy-sportovního stylu a stylu roztomilého až flirtujícího a svádivého. Jsou to ženské modely sukní, těsné topy a okouzlující módní doplňky, co vytváří linii dívčího a ženského oblečení. Kolekce Céline jsou tvořeny pro ženy, které na místo lacině a kýčovitě preferují vypadat roztomile. V kolekcích Céline v žádném případě nenajdete roztrhané, rozedřené nebo provokativní kousky. Céline oblečení si vybírají ženy, které svým oblečením chtějí vzbudit profesionální image ženy, která ví, co chce a jde si sebevědomě za cílem.

„Zdroj“: www.celine.com, www.nymag.com, www.thinkfashion.com

Autorem článku je Lenka, K.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu