Centrum luxusu v Praze - Pařížská ulice

Centrum luxusu v Praze - Pařížská ulice

10. května 2009, luxusní nákupy v Praze, Pařížská ulice, butiky, Hermés, Louis Vuitton, Carollinum, Baume&Mercier, Breitling, Cartier, Chopard, Dunhill, Gucci, IWC, Montblanc, Piaget, Omega, Patek Philippe, Vacheron Constantin, Bvlgari, Diamanty

Sponzorované odkazy

Pokud hledáme v České republice něco, co je synonymem luxusu a přepychu, pak jednou z těchto věcí je i jedna ulice v Praze. Pařížská ulice, která je proslavena koncentrací těch nejluxusnějších butiků, restaurací a kaváren.
Při procházce Pařížskou ulicí na Vás opravdu dýchne pocit a atmosféra francouzských ulic hlavního města Francie. Staré budovy s prosklenými výlohami a uvnitř ty neskvostnější výrobky nejdražšího oblečení, šperků a módních doplňků.
Pojďme se teď spolu projít touto ulicí, podívat se, jaké butiky se zde nacházejí a nahlédnout do historie jejich otevření.


Jaké značky najdeme v Pařížské ulici

První luxusní značkou v této ulici, kterou Vám tu představíme, byla značka Hermés. Společnost Hermés zde otevřela svůj butik již v roce 1997 a o místě svého působení rozhodoval přímo Jean Louis Dumas-Hermés.
Nápad otevření butiku právě v Praze vznikl prý z přátelství jeho příbuzného, který v Paříži studoval s jedním Čechem a také lásky celé rodiny Hermés k hlavnímu městu České republiky.

Dalším, kdo v Pařížské ulici otevřel místo svého prodej, je jeden z nejluxusnějšícch značek na světě, francouzská společnost proslavená kabelkami, módní společnost Louis Vuitton.
I tomuto módnímu domu se zdálo normální a možná až potřebné otevřít brány francouzskému luxusu právě ve Střední a Východní Evropě a určitě tím svou českou klientelu velice potěšil.


Pařížskou ulici o mnoho klenotů obohatila Tamara Bendlová-Kotvalová, když roku 1998 zde, v Pařížské ulici, s její společností Carollinum otevřela butik londýnské značky Alfred Dunhill.
Svým zákazníkům tak nabízí luxusní zboží, jako jsou dýmky, tabák, psací potřeby, kožené výrobky, ale i parfémy a oděvy pro pány i dámy.
Tím ale Tamara Bendlová-Kotvalová neskončíla. V roce 2002 otevřela butik Carollinum, kde koncentrovala ne pouze jednu, ale hned několik luxusních značek, mezi něž zařadila šperky a hodinky značek Baume&Mercier, Breitling Cartier, Chopard, Dunhill, Gucci, IWC, Montblanc, Piaget, Omega, Van Cleef&Arpels, a dále Rolex, Panerai, Patek Philippe, Vacheron Constantin či Bvlgari.
Najdeme zde neodolatelnost v podobě diamantů či osmnáctikarátového zlata. Na přání Vám zde vyrobí šperk, jaký si jen přejete, a servisní služba hodinek Vám nabízí sledování hodinářského mistra přímo při práci.


Tato ulice potěší i milovníky a fanoušky módního krokodýla. Ano, máte pravdu, pokud jste si domysleli, že se jedná o společnost Lacoste.

Dalším sladkým bonbónkem je butik italské společnosti Salvatore Ferragamo. Mezi prodávané zboží patří jak kabelky, obuv, módní doplňky, tak i dámské a pánské oděvy.

V této ulici nákupního rozkoše samozřejmě nechybí butik francouzské značky Christian Dior. Nejdříve se tu pod hlavičkou Podniku zahraničního obchodu prodávaly pouze kosmetické výrobky, což bylo samozřejmě od módy odděleno, pak se v této jedné z nejluxusnějších čtvrtí celé České Republiky začaly prodávat i oděvy.

Pařížské ulici nechybí také butik značky Prada a její sekundární linie Miu Miu, která představuje krásnou eleganci italské živosti.


Nechybí zde také butik Burberry, značka představující oficiálního dodavatele oděvů pro britskou královnu nebo Hugo Boss, který zde má obchod zaměřený téměř jen na muže, ale pak i speciální butik Hugo Boss Woman Shop či butik Giorgio Armani.

Ženy zde potěší butik s kolekcí luxusního spodního prádla například značky Chez Parisienne či šperky značky Cartier nebo prestižní značky Halada představující nádherné hodinky i šperky od perel po diamanty. Tato ulice se může také pyšnit butikem Ermenegildo Zegna, butikem s vybraným pánským oblečením, ale dále i parfémy a módními doplňky jako brýle, obuv a další, či samostatným butikem Gucci, o jehož existenci snilo jistě mnoho ze současné klientely, ale i vedení této společnosti.
Mezi další nedávno otevřené butiky v Pařížské ulici patří butiky Valentino či Roberto Cavalli.


Jen procházka Pařížskou ulicí Vás omámí neskutečným pocitem luxusu a peněz, a tak milé dámy, šetřete na krásné a proslulé zboží těch nejopojnějších značek a pánové, Vy zase víte, kam máte jít kupovat dárky, po kterých Vaší partnerce zůstane na tváři úsměv hodně dlouho. A mimo nákupu v této ulici, pozvěte svou slečnu, snoubenku nebo ženu do jedné z krásných restaurací či kaváren a vychutnávejte si svou Paříž v Čechách, nebo se na okamžik zasněte a představujte si, že jste v jednom z luxusních bulváru třeba v Tokiu, Milánu, New Yorku nebo Londýně.


„Zdroj“: www.e15.cz, www.lacoste.com, www.hugoboss.com, www.dunhill.com, www.photo.czechtourism.com, www.hermes.com, www.rolex.com, www.chopard.com, www.bvlgari.com, www.miumiu.com, www.dior.com, www.salvatoreferragamo.it, www.armani.com, www.zegna,com, www.valentino.comwww.svoboda-williams.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu