Hodinky Rolex: nejrenomovanější luxus na vaše zápěstí

Hodinky Rolex: nejrenomovanější luxus na vaše zápěstí

30. června 2009, Rolex, Rolexky, hodinky Rolex, luxusní hodinky,

Sponzorované odkazy

Hodinky Rolex jsou obecně považovány za jeden z nejvyšších vrcholů v oblasti hodinářství. Během své více než stoleté historie se této švýcarské značce podařilo prosadit na silně konkurenčním trhu a stát se bezesporu nejznámější hodinářskou značkou po celém světě. A to pro nejeden důvod. Rolex jako první obdržela přísný certifikát kvality. Rolexky se jako první mohly chlubit vodotěsností. Rolex jako první světu přináší samonatahovací se strojek. Rolex jako vůbec první uvádí na trh hodinky s datem na ciferníku a hodinky schopné ukazovat čas ve dvou časových pásmech. A samozřejmě, byly to právě hodinky Rolex, které se dostaly jak na nejvyšší, tak nejnižší místo Země. Zkrátka, hodinky Rolex psaly historii a my se ni teď podíváme.

Historie Rolex

Historie Rolex se začala psát v roce 1905, kdy Hans Wilsdorf a jeho švagr Alfred Davis založili v Londýně společnost na dovoz a úpravu švýcarských hodinek do Velké Británie. Wilsdorf & Davis zaregistrovali značku Rolex v roce 1908 a otevřeli si kancelář ve švýcarskm La Chaux de Fonds, symbolu kvalitního hodinářství. Někteří tvrdí, že název Rolex žádný význam nemá, případně byl svými tvůrci vybrán proto, že se zdál být snadno vyslovitelný ve všech jazycích. Jiní zase soudí, že název Rolex pochází z francouzské fráze horlogerie exquise. Ostatní se buď kloní k názoru, že se jménem Rolex přišel Davis, který řídil Rolls Royce, a téže kvality chtěl dosáhnout i u svých hodinek. Z Rolls Royce pak oddělil Rol, k čemuž přidal část názvu tehdejších populárních hodinek Timex. V každém případě, lze řícit, že pokud jde o kvalitu i výslovnost, Rolex vše splňují do puntíku.

Rolex – hodinky i pro ty nejnáročnější

O řadě prvenství již byla řeč. K tomu můžeme jen dodat, že hodinky Rolex byly uzpůsobeny potřebám i těch nejnáročnějších. Vybrat si lze opravdu z nepřeberného množství. Ať už potřebujete vkusný módní doplněk na ples, nebo pokořit Mount Everest anebo jen si tak vyrazit ven s přáteli, hodinky Rolex jsou tu pro vás, aby vám byly tím nejvěrnějším a nejspolehlivějším společníkem. V současnosti jsou hodinky Rolex rozděleny do tří větví: Cellini, Oyster Perpetual a Oyster Professional. Celinni jsou hodinky, které vám nejlépe poslouží jako speciální módní doplněk, kde oceníte jejich vybrané zpracování s množstvím úchvatných detailů. Oyster je původní název prvních vodotěsných hodinek Rolex, představených v roce 1926. Oyster Perpetual odkazuje na vlastnost samonatahujícího se strojku a oceníte je především při každodenním nošení. Poslední řada Professional je zase určena milovníkům adrenalinových sportů, kde se jen sebemenší chybička tvrdě trestá.

Hodinky Rolex jsou vítaným doplňkem úspěšných lidí. Ačkoli se značka Rolex už mezi odborníky netěší takové úctě jako kdysi, podstatné je, že jako synonymum prestiže, luxusu a kvality funguje nadále. Ostatně ještě jeden primát je třeba zmínit, Rolex patří k luxusním hodinářským značkám s největším množství výroby. Na jeden den se odhaduje výroba asi dvou tisíců kusů náramkových hodinek Rolex. Celková hodnota této značky je přitom odhadnuta na dech beroucí tři miliardy amerických dolarů. Co říkáte? Stanete se i vy tím šťastným majitelem hodinek Rolex? V Česku můžete zakoupit hodinky Rolex u autorizovaného prodejce Hodinářství Bechyně.

zdroj: http://www.hodinarstvibechyne.cz/rolex/, http://www.rolex.com

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu