Gurmánská návštěva Paříže

Gurmánská návštěva Paříže

17. srpna 2009, Paříž, Omnivore, Carnet de Route Omnivore 2009, Champs-Elysées, Petter Nilsson, La Gazeta, Paris, restaurace

Sponzorované odkazy

Chcete si luxusně odpočinout a zároveň slastně rozmazlovat své chuťové buňky? Léto je právě v plném proudu. Vydejte se na výlet do Paříže. Města lásky, módy a jedinečných degustačních požitků.

Foto: Cratas images / Thinkstock

Není snadné vybrat v záplavě francouzských restaurací, kaváren a bufetů ty nejlepší. Inspirovat se můžete v ojedinělé publikaci Carnet de Route Omnivore 2009 představující výběr 200 excelentních francouzských i evropských restaurací s „mladou kuchyní“. Průvodce obsahuje adresy a také informace o vyhlášených šéfkuchařích. Jedná se často o šéfkuchaře velmi mladé, kteří přinesli svěží nápady a elán do tradiční francouzské kuchyně.

Sympatický šéfkuchř Petter Nilsson byl vyhlášen Extra tvůrcem roku 2009. Jeho sexy kuchyni ochutnáte na adrese: La Gazzetta, 29, rude de Cotte, 75012 Paříž. Recepty vyzařují osobitého ducha a velmi decenzně kombinují ingredience do nezapomenutelných degustačních zážitků.

Foto: Jupiterimages / Photos.com / Thinkstock

Dále Vám při plánování jedinečného výletu pomůže zajímavý odkaz, který se taktéž nachází v průvodci. Jedná se o webové stránky www.chateauxhotels.com. Nabízejí rozmanitý přehled zejména luxusních francouzských hotelů a restaurací.

Vybrala bych si zde pařížskou restauraci Le Divellec. Nádherné prostředí a gurmánský výběr středomořské kuchyně potěší každý mlsný jazyk. Návštěvník se nechá snadno zlákat k objevování nových chutí v elegantním prostředí. V menu naleznete samozřejmě mořské produkty. Pochutnáte si na humrovi servírovaném s korály nebo můžete zvolit uzeného okouna.

Z hotelů mne nejvíce zaujal Relais Christine. Atmosféra hotelu odráží poslední trendy. Dekorativní prvky, jako jsou například trámy, starožitné a dřevěné obložení, zvyšují celkový luxusní efekt. Pokoje jsou individuálně designovány v sofistikovaném stylu. Z některých se naskýtá půvabný výhled do zahrady.

Pokud byste ovšem ráda strávila víkend v horkém centru francouzské, módy, elegance a prestiže, směřujte své kroky do tzv. zlatého trojúhelníku. Mezi Champs Elysées a Seinou na Avenue Montaigne je pařížské centrum módy s mnoha obchody nejznámějších luxusních značek. Proč neokusit něco z „kuchyně“ nejslavnějších světových návrhářů? Butiky Christian Dior, Louis Vuitton, Bvlgari nebo Chanel čekají na Vaši návštěvu.

Foto: iStockPhoto / Thinkstock

Champs Elysées je ulice dlouhá dva kilometry a široká 80 metrů. Navštívíte v ní známé kino Gaumont nebo restauraci Fouquet, která proslula jako místo vysoké francouzské společnosti a labužnické kuchyně. Nedaleko této restaurace leží rodiště nových gastronomických chutí – Café Terminus.

Návštěvu hlavního města Francie můžete zakončit koncertním vysoupením v divadle des Champs-Elysées a následně romantickou večeří v Maison Blunche s půvabným výhledem na Paříž.

Na své cesty si nezapomeňte přibalit kulinářskou mapu, průvodce nové generace – Carnet de Route Omnivore 2009 (www.omnivore.fr.).

Zdroj: www.chateauxhotels.com , www.paris-live.com , www.omnivore.frwww.relais-christine.com

Foto: www.thinkstockphotos.com

Autorem článku je Martina.B. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu