Dny designu v Praze / Designblok 2009

Dny designu v Praze / Designblok 2009

15. října 2009, Designblok 2009, dny designu, Praha, bara jewelry, Báry Nussbaum, Chatty, Electrolux Design Laboratory 2008, Electrolux „design pro E-generation“, Melissa, Obuv z plastu, Papelote

Sponzorované odkazy

Každoročně, již po dobu několik let probíhají na území hlavního města České republiky dny designu. Tyto dny českého a světového designu dostaly označení Designblok. Účelem Designbloku je ukázat a předvést lidem z široké veřejnosti celou řadu uměleckých výtvorů z různých oblastí umění.
Dny designu jsou organizovány formou všelijakých exhibicí a prezentací, které se odehrávají po celé Praze, jak na hlavních místech speciálně určeny pro tuto akci, tak i v nejrůznějších galeriích, obchůdcích, buticích, ale i klubech.
Letos se již po jedenácté představily dny designu „Designblok“ ve dnech 6. – 11. října a v pořadí již 11. ročník Designbloku nám tento rok přichystal ke shlédnutí 212 nejrůznějších výstav a přehlídek, a to na 63 místech Prahy.
Pro ty z nás, kteří neměli čas nebo možnost se na tuto akci dostavit, jsme si o letošním Designbloku při­pravili stručné shrnutí a pár ukázek, a to nejen z českého světa módy.


bara jewelry

Bara jewelry je módní značka designérky Báry Nussbaumové, jež je specializovaná na výrobu kabelek a šperků.
Tato značka je poměrně mladá, byla totiž založená teprve před rokem, tedy v roce 2008.
Kabelky jsou vyrobeny z přírodní kůže a ozdobují je nejrůznější korálky, které jsou nejenže dřevěné, ale i ručně malované.
V kolekcích bara jewelry najdeme také módní doplňky v podobě kožených rukavic a opasků.
Co se týče výroby šperků, představují je nejrůznější náhrdelníky a náramky, jejichž materiály jsou nejčastěji dřevo, stříbro nebo například vlna.


Chatty

Módní značku Chatty založila v roce 2005 dvojice Anna Tušková a Radka Sirková. Značky Chatty je streetová a denimová s mnoha detailními a nadčasovými prvky.
Cílem této značky je vytvořit stylové modely, které jsou důkladně propracovány a vytvořeny z těch nejkvalitnějších materiálů. Hlavní částí tvorby jsou pak právě modely denimové.


Electrolux „Design pro E-generation“

Máte rádi nové nápady? Pak by Vás mohly zajímat velice nápadité návrhy studentů z celého světa pro úspěšnou značku Electrolux. Electrolux Design Laboratory 2008 totiž představuje právě je.
Bydlíte v bytě s dalšími spolubydlícími a neradi se dělíte o ledničku? Pak by se Vám mohla líbit právě ta z řady „design pro E-generation“. Lednička z této kolekce je totiž složena ze čtyř malých a skvěle vypadajících ledniček nad sebou. Návrháři přitom nezapomněli ani na moderní barvy a perfektní design.
Přijdete domů z práce nebo ze školy a přehodíte své věci přes židli? A co takhle je přehodit přes dokonalý přístroj, který Vaše oblečení za sucha zbaví bakterií a přitom i příjemně navoní. I takové a mnoho další vychytávky Vám přináší Electrolux „design pro E-generation“.


Melissa

Koncepce obuvi z plastu je prostě uchvacující. Tato výstava mě tedy opravdu dostala, a tak se s ní s Vámi musím rozhodně podělit.
Společnost Melissa není na trhu ale žádnou novinkou, na trhu totiž působí již 25 let a vyrobila okolo 50 miliónů párů obuvi.
Obuv Mellisa je navíc vyrobena z „hypoalergenních a zdravotně 100% nezávadných recyklovatelných složek“.
Společnost Melissa je celosvětově uznávaná značka a spolupracuje s mnoha známými návrháři a umělci. A konečně si i takové boty můžete v České republice pořídit i Vy.


Papelote

Na Designbloku 2009 se představila i společnost Papelote, což je společnost výtvarníků, ilustrátorů, grafiků, designérů a spousty dalších specialistů, kteří se zabývají papírem a papír doslova milují.
Společnost Papelote nabízí sešity, bloky, pohledy, balící papíry, obaly a penály, desky na sešity i dárkové sady.
A kde jejich výrobky koupit? Například v butiku pourpour, v knihkupectví Anagram Bookshop, ale i v mnoho dalších obchodech.
Více o této společnosti a o produktech naleznete na jejich internetové stránce „www.papelote.cz“.


Na výstavách a přehlídkách bylo letos samozřejmě k vidění o mnoho více, ale bohužel k tomu, abychom se dostali ke každé jednotlivé přehlídce, bychom potřebovali o mnoho více prostoru. A tak jsme Vám přinesli alespoň ochutnávku z dílny módní i jiné tvorby.
I letošní Designblok stál opravdu za to, jeho koncepci, formě uspořádání a samotným exhibicím dávám sama za sebe jedničku s hvězdičkou, a pokud příští rok budete mít čas, vydejte se na Designblok i Vy.


„Zdroj“: www.designblok.cz, www.designguide.cz, www.barajewelry.com, www.electrolux.cz, www.electroluxdesignlab.com, www.chatty.cz, www.bellabrutta.czwww.papelote.cz

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu