Kindle: Čtečka elektronických knih od Amazonu již brzy i v Česku

Kindle: Čtečka elektronických knih od Amazonu již brzy i v Česku

16. října 2009, Kindle, čtečka, čtečka elektronických knih, digitalizované knihy, digitální knihy, Amazon

Sponzorované odkazy

Pouhé tři dny nás dělí od data uvedení čtečky elektronických knih Kindle poprvé mimo Spojené státy do více než stovky zemí, Česko nevyjímaje. Čtečka Kindle byla navržena a vyrobena společností Amazon, což je největší prodejce knih na světě. Jedná se o další z hojně diskutovaných událostí, které se v poslední době urodily na trhu s knihami. Podle analytiků nás totiž spolu se snahou společnosti Google zpřístupnit na internetu více než sto milionů publikací čeká boom v oblasti poptávky po digitalizovaných knihách.

Kindle se zatím zdá být nejdotaženějším počinem v oboru čteček a především také tím nejpopulárnějším. O tom svědčí například skutečnost, že když společnost Amazon poprvé uvedla Kindle na trh v roce 2007, její čtečka byla rozprodána během pouhopouhých pěti a půl hodin. Kindle si pochopitelně mohli zakoupit i lidé žijící mimo území USA, nicméně její hlavní výhoda, bezdrátový přístup na internet prostřednictvím operátora AT&T, jim zůstala odepřena. Dne 19. října nicméně vstoupí na trh mezinárodní verze čtečky Kindle, která sice nebude vykazovat tytéž vlastnosti jako americký originál – např. volné surfování po internetu -, stahování knih ovšem umožňovat bude, a to bez poplatků za paušál či tarify.

Vlastnosti čtečky Kindle a její cena

Některé knihy, časopisy a noviny, dostupné prostřednictvím Kindle, jsou sice také zadarmo, nicméně za nemalou část z nich se platí. Jejich cena se zpravidla pohybuje kolem deseti dolarů. Elektronická čtečka Kindle disponuje displejem zobrazujícím až šestnáct stupňů šedi, přičemž nespotřebovává téměř žádnou energii. To má za následek, že čtení z Kindle je pohodlnější asi jako čtení skutečné knih a nikoli unavující jako čtení z monitoru. Interní paměť čtečky Kindle jsou 2 GB, což se rovná asi 1500 knihám. Paměť nelze dodatečně rozšířit.

Cena čtečky elektronických knih Kindle činí v současnosti 279 $, což v přepočtu dělá přibližně 4800 Kč. Pokud si budete chtít čtečku Kindle pořídit, můžete si ji (před)objednat na internetových stránkách společnosti Amazon.

zdroj: http://technet.idnes.cz/…internet.asp?…

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii technika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu