Módní ikona měsíce: Beyoncé Knowles

Módní ikona měsíce: Beyoncé Knowles

18. října 2009, Módní ikona, Módní ikony, Fashion icon, trendy, Beyoncé, Beyoncé Knowles, House of Deréon

Sponzorované odkazy

Jistě jste zaregistrovali, že váš oblíbený magazín LuxuryMag.cz vám každý měsíc přináší alespoň jeden profil módního návrháře, avšak nejsou to jen módní návrháři, kteří určují módní trendy, nýbrž také různé celebrity, které jsou díky svému vytříbenému, originálnímu a často také nezaměnitelnému stylu považovány za módní ikony, a tím pádem značně ovlivňují módní svět. A právě o těchto módních ikonách, do nichž patří herečky, zpěvačky, modelky a jiné osobnosti světového šoubyznysu, budou referovat články nazvané „Módní ikona měsíce“, a jak z názvu jistě pochopíte, budou na tomto webu vycházet jednou měsíčně.

Sasha Fierce

Ikonou, a to nejen tou módní, je nazývána americká zpěvačka, herečka a čerstvá držitelka ocenění „Žena roku“ Beyoncé Knowles, které se v posledních letech velmi dařilo, zvláště pak po vydání svého třetího studiového alba nazvaného I Am…Sasha Fierce v minulém roce, ve kterém Beyoncé představila své alter ego Sashu Fierce, jež je její více sexy, drzejší a divočejší stránkou, která se objevuje na jevišti. Okázalejší se tím pádem staly i kostýmy, které Beyoncé využívá při svém turné a jejímž autorem je francouzský návrhář Thierry Mugler. Výrazná ramena i boky, třpytky a flitry se tak staly nezbytnou součástí garderóby zpěvačky.

Hvězda červeného koberce

Koncertní kostýmy, jež plně odráží charakter Sashy Fierce však nejsou zrovna to, za co je Beyoncé považována za módní ikonu. Je fakt, že tyto kostýmy inspirovaly módní tvůrce i další celebrity k mnohému, avšak ta nejlepší hodnocení dostává Beyoncé za své róby, se kterými se okamžitě stává hvězdou červeného koberce. Jen si vzpomeňte na předávání cen Grammy z roku 2008, kde Beyoncé vyrazila společně s Tinou Turner všem dech perfektním vystoupením a ještě k tomu zářila na červeném koberci v krásných, až skoro éterických, šatech od Elie Saab. Občas Beyoncé vzbudí rozporuplné reakce na svůj model. Tak se stalo například na posledním předávání Oscarů, kdy oblékla černo-zlatou róbu ve střihu à la mořská panna a jedni se nemohli vynadívat, druzí tento model naprosto odsoudili. Naposledy se Beyoncé ukázala na červeném koberci VMA v krátkých červených šatech s hlubokým výstřihem do V a opět to byl trefa do černého. Podobný model avšak v jiné barvě volila i ku příležitosti předávání ceny „Žena roku“.

Avšak i mimo kamery, fotoaparáty a reflektory je Beyoncé vždy chic a trendy. Zásadně nevychází bez vysokých až převysokých podpatcích a trendy slunečních brýlí. Dívky i ženy si podle Beyoncé nechávájí barvit a česat vlasy.

House of Deréon

Beyoncé však nemá jen „čuch“ na to, co si obléknout, ale sama, tedy společně se svou matkou Tinou Knowles, oblečení navrhuje. Tina Knowles tvořila kostýmy pro Beyoncé a její kolegyně Kelly a Michelle ze skupiny Destiny’s Child již od počátku jejich kariéry a už tehdy prokázala značný talent. V roce 2004 pak Beyoncé a Tina zakládají společnost House of Deréon, kde si obě plní svůj sen a zároveň výběrem jména skládají poctu Agnèz Deréon, babičce Beyoncé jako zakladatelku jejich módní tradice. V roce 2006 pak byla představena Deréon řada, která je určena mladším zákazníkům a bývá i levnější než klasická řada House of Deréon.

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu