Casio - japonské hodinky nejen ke měření času / hodinky Casio

Casio - japonské hodinky nejen ke měření času / hodinky Casio

30. července 2008, Casio, hodinky Casio, Casio G-Shock, G Shock, Baby-G, Casio Collection

Sponzorované odkazy

Zatímco minule jsme si představili japonské hodinky Seiko, tentokrát se podíváme na jejich tamějšího konkurenta, na hodinky s emblémem Casio. Ačkoli společnost Casio vstoupila do historie jako výrobce prvních kompletně elektronických kalkulaček, její záběr se neustále zvětšoval a zvětšoval, a tak se vedle oblíbených klávesových nástrojů, fotoaparátů a videokamer brzy dočkala úspěchu i na poli měření času. Hodinky Casio, samozřejmě včetně těch náramkových, si uchovaly veškeré vlastnosti ostatních produktů Casio, a sice invenci, přínosnost a odolnost, a proto se brzy staly jedněmi z nejrozšířenějších hodinek na světě. Neustále zdokonalování vedlo Casio jako prvního výrobce ke zjištění, že hodinky schopné pouze měření času jsou zbytečným plýtváním.

Tadao Kashio založil svou firmu Casio v roce 1946 a svůj první úspěch zaznamenal s výrobou speciálního držáku na cigarety, který umožňoval vykouřit cigaretu do maximální hloubky. V poválečném Japonsku, kde cigarety byly nesmírně nákladné, se tento v podstatě primitivní výrobek stal nesmírně populárním, což Kashia pouze utvrdilo v názoru, že nejdůležitější je nápad a chuť se pouštět do neznáma. Ze stejného přesvědčení tak spatřila světlo světa ona zmíněná elektronická kalkulačka v roce 1957, kdy zároveň došlo k registraci jména Casio Computer Co., Ltd., pod nímž funguje společnost Casio doposud. Poznatky z vývoje kalkulaček a elektronických diářů pomohly Casio úspěšně vstoupit na trh s hodinkami 1974, který zásobovala jak hodinkami digitálními či ručičkovými, tak posléze i jejich oblíbenými kombinacemi (například rádiovým signálem z atomových hodin řízené Wave Ceptors).

Při vývoji hodinek Casio se hledí především na jejich užitečnost. Náplní této filosofie je pak vyrábět hodinky schopné obohatit život jejich majitele nejen pomocí ukazování času. Diář, schopnost zobrazování obrázků, určování teploty nebo momentální zeměpisné šířky či délky, měření atmosferického tlaku nebo nadmořské výšky, toto jsou jen některé z mnoha funkcí, jimiž hodinky Casio oplývají. Jistě stojí za zmínku, že tomu tak ve spoustě případů činily Casio jako vůbec první. O hodinkách Casio se říká, že splňují veškeré požadavky, které na ně klade dnešní doba a aktivní životní styl. Casio si zakládá na tom, že jejich hodinky mohou zákazníci nosit při jakékoli příležitosti, běžným nošením a cestováním počínaje, aktivním sportováním i během náročnějších podmínek konče.

náramkových hodinkách Casio lze přemýšlet v rámci sedmi, respektive šesti řad. Tu první tvoří hodinky Casio G-Shock, jedny z nejslavnějších digitálních hodinek vůbec, a jejich ženská verze Baby-G. Dále Casio nabízí již zmíněné, zpravidla nákladnější modely Wave Ceptor, rádiovým signálem štelované Radio Controlled, sportovní hodinky Casio Sport a (většinou) střízlivěji zaměřené, přesto stále krásné Edifice a Casio Collection, které se hodí jak dennímu nošení, tak pro zvláštní chvíle. Hodinky Casio můžete zakoupit například na této adrese www.hodinky.cz.

 

zdroj: http://www.hodinky.cz/casio, http://www.casio-europe.com/http://en.wikipedia.org/wiki/Casio

Autorem článku je Valentino Wodini. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu