Alexander McQueen opět šokoval! - Módní show Spring 2010

Alexander McQueen opět šokoval! - Módní show Spring 2010

2. prosince 2009, Alexander McQueen, návrhář Alexander McQueen, Plato's Atlantis, Alexander McQueen spring 2010, Lady Gaga, Lady Gaga Bad Romance

Sponzorované odkazy

Nestává se tak často, abychom se na LuxuryMagu obraceli za jednotlivými přehlídkami módních návrhářů, avšak v případě módní show Alexandera McQueena pro jaro 2010, která se uskutečnila 6. října v Paříži, jsem nemohla jinak, než vám o tom poreferovat.

Taky si při sledování některých módních přehlídek říkáte, že se dotyčný návrhář buď musel úplně zbláznit, nebo je prostě génius? V případě Alexandera McQueena budu ráda věřit tomu druhému, neboť svou poslední přehlídkou v Paříži opět dokázal, že jeho vize a chápání módy jsou naprosto jedinečné a daleko za hranicemi představivosti normálního „smrtelníka“.

McQueen a Lady Gaga

McQueen však neohromil jen samotnými modely své kolekce pro jaro 2010, ale také celkovým pojetím módní přehlídky. Samozřejmě byla přehlídka opět celosvětově přenášena živě na SHOWstudio.com Nicka Knighta a k tomu se mohla pochlubit ještě jednou raritkou, a to představením nového singlu zpěvačky Lady Gaga Bad Romance, který zazněl ve finále. Lady Gaga si pak některé modely a hlavně pak boty vypůjčila od McQueena i do klipu této písně.

Podmořská nebo mimozemská podívaná?

Avšak pojďmě již k samotné přehlídce a kolekci nazvané Plato’s Atlantis. Modelky se procházely po třpytícím se osvětleném mole, které z obou stran obklopovaly černé gigantické filmové kamery, které jezdily dopředu a dozadu, zatímco na obrovském plátně byl promítán videoklip od Knighta s Rachel Zimmermann, jak leží nahá na písku s hady, kteří se jí vinou kolem těla. Modelky se objevovaly v krátkých šatech s barevným hadím potiskem, jejich dlouhé nohy se nořily v groteskních botách, které vypadaly jako obrněné hlavy nějakých předpotopních mořských příšer a chůzi na nich jsem modelkám opravdu nezávidela. Sám McQueen k tomu dodal, že modely a pojetí přehlídky měly vyjadřovat apokalyptickou předpověď roztání ledovců a zvýšení mořské hladiny. Lidstvo totiž vzniklo z tvorů, které se vyvinuly v moři a možná ho opět čeká podvodní budoucnost po tom, co ledovce roztají. Proto měly modelky zvýrazněné lícní kosti a vymodelované žábry a v barvách převládaly takové barvy, jako v první části zelená a hnědá, které postupně vystřídaly modrá a stříbrná. Všechno působilo velmi bizarním až mimozemským dojmem, avšak podívaná to byla vskutku jedinečná. Sami se podívejte jak přehlídka vypadala a žasněte!

Odkaz na celou přehlídku na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?…

zdroj: www.nymag.com/fashion, www.youtube.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu