Zemřel návrhář Alexander McQueen

Zemřel návrhář Alexander McQueen

12. února 2010, Alexander McQueen, zemřel Alexander McQueen, smrt Alexander McQueen, Alexander McQueen sebevražda

Sponzorované odkazy

Ještě nedávno jsem o Alexanderovi McQueenovi psala v souvislosti s jeho úspěchy, jako byla módní show Spring 2010 nebo další spolupráce se značkou Puma. O to víc mě mrzí, že dnes píšu o jeho smrti. Vždy jsem tohoto britského návrháře velmi obdivovala a považovala za jednoho z nejtalentova­nějších návrhářů dneška a s napětím a s obrovským nadšením vždy sledovala jeho další kroky. McQueen se však rozhodl svou cestu ukončit, a to, podle zdrojů, včera ráno, kdy ho našli ve svém bytě oběšeného.

Zpráva o smrti Alexandera McQueena šokovala celý módní svět, zvlášť když přišla jen pár dní před zahájením London Fashion Week a měsíc před tím, než měl v Paříži předvést svou novou kolekci.

Podle bulvárního listu The Sun a televize Sky News byl nalezen ve svém bytě v londýnském West Endu oběšený asi v deset hodin ráno. Jeho smrt je dávána do spojitosti s úmrtím jeho matky minulý týden.

Čtyřicetiletý McQueen, který se zapsal do módních dějin jako l'enfant terrible módního průmyslu, jehož představivost neznala mezí a všechny jeho přehlídky byly strhující podívanou na pomezí snu a reality, bude módnímu průmyslu a nám módním nadšencům a milovníkům velmi chybět, neboť jeho talent je nenahraditelný.

Snad nejlépe ztrátu tohoto návrháře vyjádřila Donatella Versace: „Jeho představivost neznala mezí a jeho silná osobnost společně s geniální kreativitou ho dělaly jedinečným. Móda ztratila ikonu a já přítele, na kterém mi velmi záleželo.“

Připomeňme si životní dráhu Alexandera McQueena.

Zdroj: www.revue.idnes.cz, www.seidimoda.repubblica.it

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu