Nina Ricci / Elagance pro ženy

Nina Ricci / Elagance pro ženy

8. dubna 2010, Nina Ricci, módní návrháři, Nina Ricci profil, Nina Ricci biografie

Sponzorované odkazy

Nina Ricci je původem Italka, narodila se v Turínu v roce 1883. Kloboučky pro panenky byly prvním projevem jejího geniálního citu pro módu. Světlovlasá holčička, která si pomalu začínala plnit velký sen, se nejdříve vyučila jako švadlena. Díky svému výjimečnému nadání se již v 18 letech dostala do krejčovského ateliéru v Monte Carlu. A zanedlouho se přesunula do Paříže. Umění střihu a stylizaci s materiálem se naučila velmi rychle, ve dvaceti letech je už dokonalou modelářkou a módní stylistkou.

Lidem se líbí všechno krásné a drahé, jsou ochotni za to zaplatit vysoké částky. Nina pracuje pro několik módních domů. Všechny modely jsou křehké, nadýchané a romantické, sympaticky nápadné svou uměřeností, podtrhují ženskost barvou a střihem.

Nina Ricci dříve

Nina má velmi nadaného syna Roberta, který se ve věcech obchodu cítí jako ryba ve vodě, má smysl pro organizaci a dovede najít správné spolupracovníky. Společně otevřou vlastní módní dům. Tento modelový dům nebyl jediný. Svou oblibu si získal díky královně mladistvé módy – Nině Ricci. Ovládá umění souladu, umí skloubit kvalitu látky a rafinovanost střihu.

Nina nepracuje s krejčovskou figurínou jako ostatní, ale tkaniny aranžuje přímo na postavu živé manekýny. Možná je to způsobeno vrozeným talentem pro architekturu, že si počíná podobně jako sochař.

Nina Ricci nyní

Válka však zničila tvůrčí atmosféru i chuť na krásné oblečení, přivedla veličiny francouzské špičky módy do křečovité strnulosti. Když se v roce 1945 Robert vrátil z armády domů, okamžitě si uvědomil, že časy se změnily, že teď půjde především o nápad. Vždy se zajímal o parfémy a novou vůni považoval za velmi dobrý nápad. Robert v proslulém módním domě v Avenue Montaigne v Paříži pracoval do věku 83 let.

„Jestliže žena nehledá laciný efekt, ani nechce šokovat, tak už tím je v základu elegantní.“ Nina Ricci

zdroj: www.telegraph.co.uk, www.phine.chez.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu