Nestárnoucí klasika – kožené kalhoty

Nestárnoucí klasika – kožené kalhoty

17. června 2010, kožené oblečení, kožené kalhoty, Balenciaga, Dolce&Gabbana

Sponzorované odkazy

Kožené oblečení lze považovat za jakousi nestárnoucí klasiku. Vždy přijde období, kdy má boom, poté období, kdy nastává jeho útlum, ovšem nikdy nevymizí zcela z trhu. Kožené bundy se nosí v podstatě stabilně, kdežto** kožené kalhoty** zaznamenávájí pravidelně svůj velký návrat. Nutno zmínit, že jsou oblíbené zejména mezi ženským pohlavím, a proto se tento článek bude zaměřovat na dámské kožené kalhoty.

V kolekcích velkých módních návrhářů je můžeme vidět již dnes. Svůj velký návrat budou slavit tentokrát na podzim.

Černé kožené kalhoty, oblíbené stabilně mezi motorkáři, asi nevyjdou nikdy z módy. Jen se opravují jejich střihy, popřípadě se zdobí různými detaily. Je pravda, že úplně jednoduché černé kožené kalhoty nikdy nic nepokazí. K dostání budou zejména v provedení s vyšším pasem.

Jaký zvolit střih a barvu?

Trendy zůstávají úzké kalhoty, pokud možno co nejvíce obepjaté. Některé mohou působit jako legíny, nicméně mnoho pohodlí v nich neužijete. Nebojte se barev, černá je sice klasika, ale na podzim poletí vzory a „ošoupaný vzhled“. Kdybyste náhodou sehnali kožené kalhoty, které vypadají jako pokryté rzí, vůbec se nelekejte a hurá do odvážného outfitu.

Jak to vidí návrháři

Návrháři preferují zejména velmi těsné úzké kožené kalhoty. Jelikož se vracejí s velkým úspěchem mrkváče, objevují se i modely v kožené verzi. Stále oblíbenější je délka nad kotníky.

Balenciaga experimentuje s povrchovou úpravou materiálů a vytváří tak velmi zajímavé a netradiční kožené kalhoty. Naopak Dolce&Gabbana se drží klasických vzorů i střihů, nicméně volí méně tradiční barvy a celkové kombinace modelů.

Zdroj: www.shopstyle.com, www.style.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu