Semišové kabátky rozzáří podzimní dny / Semišové kabáty 2010

Semišové kabátky rozzáří podzimní dny / Semišové kabáty 2010

6. října 2010, semišové kabátky, podzimní kabátky, kabáty 2010, podzimní kabáty, dámské kabáty, zimní kabáty, suede coat, Burberry, Hermés, Balmain, Alexander McQueen

Sponzorované odkazy

Není kabátek jako kabátek. To, co ho dělá jedinečným bývá nápad, střih a často také materiál. Dnes se zaměříme na semišové kabátky.

Dovolím si trochu teorie na začátek. Mnohokrát jsem se totiž setkala s tím, že lidé nevědí, co semiš vlastně je. Jedná se o broušenou kůži a záleží zda je broušení z rubu nebo z líce. Následně je pak hrubší nebo jemnější. Ať tak nebo tak, její údržba není snadná a náchylnost k poškození není malá. Každý výrobek z semiše – kabelku, boty i kabátek je třeba hned od počátku chránit. K tomu slouží vhodné impregnační výrobky. Neváhejte je použít, protože semiš je náchylný na vlhkost a také na pachy.

A teď už dost bylo rad (i když nezbytných, aby Váš nový semišový kabátek přežil tuto sezónu). Podíváme se, jaké semišové kabátky pofrčí.

Hrátky s kabátky na polyvore.com

Nejdříve se budeme inspirovat semišovými kabátky z www.polyvore.com .

Jako první je šedé sáčko s šikmo střiženým zapínáním. Střih i barva jsou absolutně trendy, proto stačí zvolit vhodné doplňky a vyrazit do ulic.

V chladných dnech ovšem mnohem více zahřeje delší kabátek v neméně moderní béžové. Konkrétně značka Miu Miu, jejíž elegantnost přímo vybízí k elegantním koženým doplňkům.

Projevte kreativitu – originální semišové kabátky

Semišové kabátky mají většinou klasický střih, často s jednořadovými knoflíky nebo v pase s páskem. Ale moderní doba láká stále více k experimentům. Proto nemohu začít jinak než s tipem na kabátek od Alexander McQueen. Velmi netradiční střih, chic velký límec a naprosto aktuální šedá barva.

Tradičně jednoduchosti se drží Burberry. I tak je semišový sáčkový kabát nesmírně zajímavý. Ideálně padne k legínám a jak jinak než semišovým kozačkám. Pro postřeh – tři moderní prvky tohoto podzimu – zipy, šikmé zapínání a kožešinka.

Perlička na závěr – Balmain – kabátek nekabátek. Odvážnější mohou použít i jako večerní šaty.

Zdroj: www.polyvore.com , www.net-a-porter.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu